Skromne początki naszej wspólnoty

Gdzie dwóch lub trzech...
Dwóch to Wiesiek z Adamem, koledzy, którzy mieli osobiste doświadczenie nawrócenia. Poru­szeni sprawą ich znajomego księdza, który zmagał się problemami w kapłaństwie (ksiądz Daniel opuścił stan kapłański), przy okazji jednego ze spotkań przy kawie w 2007 roku postanowili zacząć się razem modlić za kapłanów. Jako bazę swojej modlitwy wybrali modlitwę wspólnotową Kościoła - wieczorną Liturgię Godzin (nieszpory). Obaj nieśmiało zaczęli za­pra­szać swoich kolegów na te modlitewne spotkania przy kawie.
Dołączył Andrzej, potem kolejni... W ten sposób powstała pierwsza mała męska grupa w Czyżowicach, w mieszkaniu Wieśka.
W tym czasie modlący się otrzymali dwa obrazy. Pierwsza wizja przedstawiała szpital polowy, do którego z pola walki przynoszeni są ranni. Rany te były opatrywane modlitwą. Z czasem jednak role się zmieniają i to ci, którzy się modlili są zanoszeni do tego szpitala, by inni opatrzyli ich swoją modlitwą i wsparciem. W drugiej wizji był widok z bardzo wysoka na Ziemię, gdzie nad pewnymi miejscami była widoczna łuna światła. Po zbliżeniu się do tyc miejsc okazywało się, że są to pojedyncze latarnie, punkty świetlne. Odczytano, że tymi "latarniami" są właśnie mężczyźni, którzy się modlą. Zauważono przy okazji, że są także obszary pogrążone w zupełnej ciemności.

Wkrótce grupa rozrosła się na tyle, że w kawalerce Wieśka zrobiło się zbyt ciasno. Nastąpił pierwszy podział, dzięki któremu powstała mała męska grupa w Turzy Śląskiej. Tak to się właśnie zaczęło.
Okazało się, że potrzeba wspólnej modlitwy i dzielenia się była w wielu męskich sercach, dlatego z czasem zaczęły powstawać kolejne grupy w nowych miejscach. Dziś mamy około 20 małych grup, spotykających się już nie tylko w prywatnych mieszkaniach, ale także przy parafiach. Ale aby to mogło się stać, był potrzebny kolejny ważny przełom. O tym jednak przeczytacie w kolejnym numerze naszego pisma. Tam też chcielibysmy zamiescić wspomnienia tych, którzy w spotkaniach uczestniczyli od początku, w kawalerce u Wieśka. Czy podzielicie się z nami swoim świadectwem? Prosimy - ujawnijacie się :)

MSJ Silesia ma już ponad 10 lat. Zapraszamy na spotkania: comiesięczną eucharystię w Bazylice św. Antoniego (pierwszy poniedziałek miesiąca o 19:30) lub na modlitwę i dzielenie się w małej grupie. Kontakt do grup znajdziesz na naszej stronie www


Robert PiątekIdź do: