Męski weekend - zaproszenie

Raz do roku nasze środowisko przeżywa tzw. męski weekend. To czas trochę jakby rekreacji, trochę jakby rekolekcji, trochę integracji. Weekend jest otwarty dla wszystkich mężczyzn – nie tylko tych, którzy uczestniczą w spotkania męskiej grupy lub w comiesięcznych eucharystiach. Ojcowie mogą zabrać ze sobą nastoletnich synów, którzy w swoich grupach wiekowych będą mieć odpowiednie dla siebie zajęcia.

Od kilku lat weekend planujemy na wrzesień w ośrodku H2O w Kiczycach. W tym roku weekend zapowiada się bardzo ciekawie. Termin to 21—23 września. Konferencje będzie głosił dla nas Gary Stephens – ex-bokser i trener boksu z Liverpoolu, jednocześnie magister teologii i lider tamtejszej katolickiej wspólnoty charyzmatycznej. Kto wie czy nie przyleci do nas z jeszcze jednym ciekawym gościem. Tematyka wciąż jeszcze się klaruje, ale na pewno każdy usłyszy i doświadczy czegoś wartościowego dla siebie.

Tradycyjnie w sobotni wieczór będzie Eucharystia i posługa modlitwą wstawienniczą oraz możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. To ten czas, w którym wielu z nas już doświadczyło łaski Bożej oraz uzdrowienia, zarówno duchowego jak i fizycznego.

Czas integracji, czy to przez aktywności fizyczne, czy to przy rozmowach, popijając dobrą kawę, to świetna okazja do budowania męskich relacji, o które tak trudno w dzisiejszej zabieganej i zwirtualizowanej rzeczywistości.

Ośrodek w Kiczycach nie jest z gumy i nie może pomieścić więcej niż 150 osób. Dlatego warto zapisać się z wyprzedzeniem. Zapisy już wkrótce ruszą na stronach: www.kahal.pl/mezczyzni-swietego-jozefa oraz na www.msjsilesia.pl

Przyjedź i zaproś swoich znajomych z rodziny, z pracy, z kościoła...
Wielu z nich może desperacko potrzebować poukładania sobie życia…


Dawid DrapaczIdź do: